You are currently viewing Organizacja biura tymczasowego i zaplecza socjalnego na budowie

Organizacja biura tymczasowego i zaplecza socjalnego na budowie

  • Post category:Blog

Przepisy dotyczące pomieszczeń biurowych i socjalnych na budowie

Przedsięwzięcie budowlane wymaga odpowiedniego i bezpiecznego przygotowania placu budowy. Należy uwzględnić dodatkowe powierzchnie, które są niezbędne do właściwego prowadzenia procesu budowlanego, w tym zaplecza biurowe i socjalne. Dobrze przygotowane zaplecze zagwarantuje bezpieczeństwo i wygodę pracownikom, a estetyczne, praktyczne i wygodne biuro jest również wizytówką firmy. Należy przy tym uwzględnić przepisy regulujące te kwestie, m.in. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 6 lutego 2003 roku w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych, mówiące o tym, iż pracownicy powinni mieć dostęp do szatni na odzież roboczą i ochronną, umywalni, jadalni, suszarni i ustępów (§ 30 Rozporządzenia).
Na terenie budowy należy zatem wyznaczyć osobne pomieszczenia według powyższych wytycznych.

Pomieszczenie socjalne

Wysokość pomieszczeń higieniczno-sanitarnych jest ściśle określona i nie powinna być mniejsza niż 2,5 m lub 2,2 m – w przypadku usytuowania ich w suterenie, piwnicy lub na poddaszu. Wyjątkiem są kontenery budowlane.
Pracownicy powinni mieć zapewnione szafki BHP, służące do przechowywanie odzieży roboczej. Najbardziej praktyczne są szafy socjalne, które posiadają oddzielne komory na odzież roboczą i prywatną. W ofercie Meblorentu znaleźć można dwudrzwiowe szafki socjalne o różnych szerokościach: podstawowe szafki dwukomorowe oraz szafki dwukomorowe z wewnętrzną przegrodą pozwalającą na rozdzielenie odzieży osobistej i roboczej (przeznaczone do pomieszczeń o bardzo ograniczonej powierzchni).

Pomieszczenie biurowe

Pomieszczenie biurowe na budowie powinno być przede wszystkim funkcjonalne i wygodne. Jak w większości biur stacjonarnych, tak i w biurach tymczasowych muszą się znaleźć regały na dokumenty, kontenery podbiurkowe, a także biurka i krzesła dla pracowników oraz klientów.
Firma Meblorent poza podstawowym wyposażeniem biura oferuje również dodatkowy asortyment, tj. kosze na śmieci, funkcjonalne wieszaki, międzybiurkowe panele akustyczne montowane do blatu biurka, zapewniające ciszę oraz komfort na stanowisku pracy.

Układ i wyposażenie pomieszczeń biurowych warto dobrze przemyśleć. Poza zakupem mebli bardzo popularna jest opcja wynajmu. Urządzenie biura można również powierzyć specjalistom, którzy doradzą, dowiozą, jak również odbiorą meble z wyznaczonego miejsca. Klient nie musi się martwić o dostosowanie poszczególnych elementów i organizację transportu, a dodatkowo ma pewność, iż meble będą spójne, a przestrzeń zaaranżowana zostanie w sposób ergonomiczny i estetyczny.
Wynajem mebli jak i dodatkowego wyposażenia pomieszczeń socjalnych na budowie proponuje firma Meblorent. Zapraszamy do kontaktu ze specjalistami, którzy dopasują ofertę pod indywidualne potrzeby klienta.

Klimatyzacja w pomieszczeniu kontenerowym

Klimatyzator w kontenerach biurowych pozwala na komfort pracy zarówno latem jak i zimą.
Montaż urządzeń klimatyzacji (agregat i parownik) nie stanowi dla ekipy montażowej większego problemu. W przypadku wynajmu bądź zakupu urządzenia, firma Meblorent dostarczy, zamontuje oraz uruchomi klimatyzator.

Kompleksowe wyposażenie biurowego kontenera budowlanego

Wyposażenie kontenera budowlanego najlepiej zlecić firmie zewnętrznej, oferującej krótko i długoterminowy wynajem mebli. Korzyści wynikające z takiej decyzji jest wiele. Przed wszystkim oszczędność. Koszty miesięcznego wynajmu każdorazowo dostosowane zostaną indywidualnie w zależności od długości okresu najmu jak i wielkości zamówienia. Dodatkowo nasze oddziały zlokalizowane są w 5 miastach, co znacznie przyspiesza czas realizacji zamówienia.