You are currently viewing MebloRent na rewitalizacji parku Pole Mokotowskie

MebloRent na rewitalizacji parku Pole Mokotowskie

Uwielbiany przez turystów i mieszkańców Warszawy park Pole Mokotowskie doczeka się rewitalizacji na wielu płaszczyznach. Niecałe dwa tygodnie temu ruszył I etap budowy, której głównym wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Inżynieryjne INMEL we współpracy z firmą Palmett. Bardzo się cieszymy, że
na zapleczu budowy tej inwestycji znajdą się nasze meble, z których większość stanowią zestawy biurowe.

Jakie zmiany zakłada projekt zwycięzcy konkursu realizacyjnego – pracownia WXCA? Przede wszystkim, stworzenie nowych układów wodnych i naturalizacja dużego stawu poprzez usunięcie elementów betonowych oraz nasadzenie na brzegach zbiornika naturalnej roślinności, będącej schronieniem dla zwierząt. Plan przewiduje też nasadzenie kilkudziesięciu drzew, kilku tysięcy krzewów, bylin, prawie 1,5 ha łąk kwietnych, tysiąca pnączy, roślin cebulowych, szuwarowych i wodnych. Miejsca rekreacyjne i strefy wejściowe mają zostać przebudowane i zaaranżowane na nowo, a dodatkowo, mają powstać siłownie plenerowe, place zabaw o wyższym standardzie i toalety publiczne.

Zakończenie prac budowlanych inwestycji wartej ok. 39,6 mln zł planowane jest na koniec listopada 2022 roku. Do tego czasu części poddawane przebudowie będą wyłączone z użytkowania.
Dziękujemy firmie INMEL za zaufanie i skorzystanie z naszych usług. Polecamy się na kolejne realizacje!